  ERJ-6ENF1001V been added to your cart.
All Rights Reserved
PANASONIC
ERJ-6ENF1001V
Enter Quantity and click "Add to Cart"
PANASONIC
Download Data Sheet
ERJ-6ENF1001V
Resistor Not Leaded, Thick Film/Cermet, Smt-R
62,755 in stock
Product Specifications
Part Type: Resistor
Family: Fixed
Package Name: Ceramic Surface Mount (SMD) Chip Resistor
Package: SMD
Generic Number: 6ENF1001
EU RoHS: Call
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for ERJ-6ENF1001V
6ENF1001 ERJ6ENF1001V ERJ-6ENF1001V
Tags used to find ERJ-6ENF1001V
1% 8W 1K kO Ohm ERJ 100 ppm SMT Tol Res SMD Chip ° RoHS Case Tape 0805 Film 0.125 Range [2012 Thick 125MW 1kohm Fixed Power Style Molded 100ppm 1Kohms THKFLM Series 0.125W Rating Element Metric] Kilohms Pwr-Rtg Product Carrier Punched Resistor Resistors Tolerance Compliant PANASONIC Automotive Resistance Thick Film ERJ6ENF1001V Surface Mount Device Surface Mount Technology