  CL05B102KBNC been added to your cart.
All Rights Reserved
SAMSUNG
CL05B102KBNC
Enter Quantity and click "Add to Cart"
SAMSUNG
Download Data Sheet
CL05B102KBNC
8,290 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 05B102
EU RoHS: Call
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for CL05B102KBNC
05B102 CL05B102KBNC
Tags used to find CL05B102KBNC
NP0 50V CER CAP SMD Fixed RADIAL 1000PF Ceramic Capacitor