  08055C102KAT2A been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
08055C102KAT2A
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
Download Data Sheet
08055C102KAT2A
22,624 in stock
Package: SMD
Generic Number: 8055C102KAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 08055C102KAT2A
08055C102KA 08055C102KAT1A 08055C102KAT2A 08055C102KATMA 8055C102
Tags used to find 08055C102KAT2A
20 pF 50 nF VDC CER Pad 20% 50V Cut TIN SMT 10% Tol Cap SMD X7R 1nF Chip ROHS MLCC 100% Case FULL 125C 1000 Tape 0805 [2012 50VDC Range Fixed Mount 20%TOL 1000PF Rating Vol-Rtg Ceramic Metric] Product 0.001uF Surface Voltage Capacitor Tolerance Compliant Capacitors Dielectric Multilayer Capacitance Characteristic Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor