  04025A151JAT2A been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
04025A151JAT2A
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
Download Data Sheet
04025A151JAT2A
47,881 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 4025A151JAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 04025A151JAT2A
04025A151JA 04025A151JAT1A 04025A151JAT2A 04025A151JATMA 4025A151
Tags used to find 04025A151JAT2A
5% 50 pF SMD Cap 150 50V Tol SMT Pad C0G VDC CER NPO TIN NP0 Tape 100% TMAX 0402 125C FULL Case RoHS MLCC 150pF Fixed Range 125?? 0.022 [1005 50VDC Rating Product Ceramic Metric] Voltage Vol-Rtg Tolerance Compliant Capacitor Capacitors Dielectric Multilayer Capacitance Characteristic Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor