  X9C102SI been added to your cart.
All Rights Reserved
INTERSIL
X9C102SI
Buy
60 pcs
Now
Step 1
Enter Quantity and click "Add to Cart"
INTERSIL
Download Data Sheet
X9C102SI
IC, Soic-8
60 in stock
Product Specifications
Part Type: IC
Family: Power Management
Package Name: Small Outline Integrated Circuit
Package: SOIC
Leads: 8
Package Material: Plastic
Mounting Type: Surface Mount
Generic Number: 9C102
EU RoHS: Call
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for X9C102SI
9C102 X9C102SI
Tags used to find X9C102SI
IC 1K Non POT 100 Tap ICs 8LD COM SOP XDCP SOIC DGTL DPOT RoHS kOhm 8PIN CMOS 8SOIC 1KOhm 8-Pin EEPOT PDSO8 100POS Single Digtal X9C102 100TAP SOIC-8 Series Digital EEPOTTM 100-pos CONTROL PLASTIC Volatile DECREMENT Compliant INTERFACE POSITIONS X9C102SIZ INCREMENT X9C102SZT1 Nonvolatile Potentiometer