  CY8C21534-24PVXI been added to your cart.
All Rights Reserved
CYPRESS
SEMI
CY8C21534-24PVXI
Buy
48 pcs
Now
Step 1
Enter Quantity and click "Add to Cart"
CYPRESS SEMI
CY8C21534-24PVXI
48 in stock
Product Specifications
Part Type: IC
Family: Programmable
Package Name: Shrink Small Outline Package
Package: SSOP
Leads: 28
Package Material: Plastic
Mounting Type: Surface Mount
Generic Number: 8C21534
EU RoHS: Call
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for CY8C21534-24PVXI
8C21534 CY8C2153424PVI CY8C2153424PVXI CY8C21534-24PVXI
Tags used to find CY8C21534-24PVXI
24 5V 8K IC kB 24I MCU M8C 8KB MHz 512 RAM IND CPU SSOP Flsh Byte 8BIT 512B 3.3V 2.5V PSOC SRAM Pins Size Case 24MHZ Speed Range 5.25V 8-bit Array PSoC1 Style Flash 28Pins 28-Pin Series Memory 28SSOP Family Harvard SSOP-28 512Byte Product Program CY8Cxxx Inductor CY8C21x34 CY8C21534 Compliant Programmable EmbeddedRoHS Mixed-Signal Microprocessor Microcontrollers Microcontroller (MCU)