  C1206X7R100-475KNE been added to your cart.
All Rights Reserved
VENKEL
C1206X7R100-475KNE
Enter Quantity and click "Add to Cart"
VENKEL
Download Data Sheet
C1206X7R100-475KNE
Capacitor Not Leaded, Ceramic, Smt-C
2,470 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 1206X7R100
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for C1206X7R100-475KNE
1206X7R100 C1206X7R100475KNE C1206X7R100-475KNE
Tags used to find C1206X7R100-475KNE
X7R 10V CER CAP SMD 1206 4.7UF Fixed Ceramic Capacitor