  C0805C0G500-220JNE been added to your cart.
All Rights Reserved
VENKEL
C0805C0G500-220JNE
Enter Quantity and click "Add to Cart"
VENKEL
Download Data Sheet
C0805C0G500-220JNE
5,834 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 0805C0G500
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for C0805C0G500-220JNE
0805C0G500 C0805C0G500220JNE C0805C0G500-220JNE
Tags used to find C0805C0G500-220JNE
NP0 C0G 50V CER CAP SMD 0805 560PF Fixed Ceramic Capacitor Multilayer