  C0805C0G101-152JNE been added to your cart.
All Rights Reserved
VENKEL
C0805C0G101-152JNE
Step 1
RFQ
VENKEL
Download Data Sheet
C0805C0G101-152JNE
3,000 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 0805C0G101
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for C0805C0G101-152JNE
0805C0G101 C0805C0G101152JNE C0805C0G101-152JNE
Tags used to find C0805C0G101-152JNE
NP0 C0G CER CAP SMD 0805 100V 270PF Fixed Ceramic Capacitor