  12101C104KAT2A been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
12101C104KAT2A
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
Download Data Sheet
12101C104KAT2A
Capacitor Not Leaded, Ceramic, Smt-C
20,246 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 12101C104KAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 12101C104KAT2A
12101C104 12101C104KA 12101C104KAT1A 12101C104KAT2A 12101C104KATMA
Tags used to find 12101C104KAT2A
uF 20 nF Pad X7R 100 10% SMT 0.1 VDC Cap CER SMD Cut 20% Tol 100V 125C 1210 .1uF Tape Case RoHS MLCC Mount Range 100nF 0.1uF [3225 Paper Fixed 100VDC Rating Vol-Rtg Surface Metric] Ceramic Product Voltage Capacitor Tolerance Compliant Multilayer Dielectric Capacitors Capacitance Characteristic 12101C104KAT2A Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor