  12061A100JATMA been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
12061A100JATMA
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
Download Data Sheet
12061A100JATMA
1206 10pF 5% C0G/NP0 100VDCV RoHS
5,536 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: 1206 Multilayer Ceramic Capacitor (MLCC) - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 12061A100
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 12061A100JATMA
12061A100 12061A100JAT2A 12061A100JATM 12061A100JATMA
Tags used to find 12061A100JATMA
pF 5% 30 10 Pad NP0 Cap 100 C0G ppm CER NPO SMD SMT TIN 100% free 1206 10pF MLCC 125C Case FULL 100V RoHS 500. +-5% Fixed [3216 Mount Range Paper visual Rating defects Ceramic partial Voltage Surface Metric] Product Tolerance Capacitor breakdown Compliant Multilayer Dielectric Capacitors Capacitance Characteristic Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor