  08055A330JAT2A been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
08055A330JAT2A
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
08055A330JAT2A
2,365 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 8055A330JAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 08055A330JAT2A
08055A330JA 08055A330JAT1A 08055A330JAT2A 08055A330JATMA 8055A330
Tags used to find 08055A330JAT2A
5% 33 10 50 pF CER 50V C0G 10% Cap NPO NP0 SMT SMD Pad 125C MLCC 33pF RoHS 0805 Tape Fixed Paper Ceramic 50volts Tolerance Capacitor Compliant Multilayer Capacitors 08055A330JAT2A 08055A330KAT2A Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor