  08052C103KAT2A been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
08052C103KAT2A
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
08052C103KAT2A
4,000 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 8052C103KAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 08052C103KAT2A
08052C103KA 08052C103KAT1A 08052C103KAT2A 08052C103KATMA 8052C103
Tags used to find 08052C103KAT2A
10 nF uF Tol X7R SMT CER 10% VDC Cap SMD Cut 200 0.01 Case 200V Tape RoHS MLCC 0805 125C 10nF Paper 0.01F Mount Range [2012 Fixed .01uF 0.01uF 200VDC Rating Product Metric] Ceramic Voltage 10000PF Vol-Rtg Surface 125° Tolerance Capacitor Compliant Capacitors Dielectric Multilayer Capacitance 08052C103KAT2A Characteristic Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor