  06035A820JATMA been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
06035A820JATMA
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
Download Data Sheet
06035A820JATMA
Capacitor Not Leaded, Ceramic, Smt-C
27,783 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 6035A820JAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 06035A820JATMA
06035A820JA 06035A820JAT1A 06035A820JAT2A 06035A820JATMA 6035A820
Tags used to find 06035A820JATMA
82 pF 5% 50 mm ?5 SMT NP0 CER 125 0.8 Pad 10% C0G 50V COG VDC Tol Cap SMD NPO 1.6 TIN 82pF Case 0603 FULL MLCC ROHS 125C Tape TMAX 100% 50VDC Fixed Range Paper [1608 Mount Rating Ceramic Product Metric] Vol-Rtg Voltage Surface Tolerance Capacitor Compliant Dielectric 0.034" Multilayer Capacitors Capacitance Characteristic Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor