  ECEV1AA101SP been added to your cart.
All Rights Reserved
PANASONIC
ECEV1AA101SP
Enter Quantity and click "Add to Cart"
PANASONIC
Download Data Sheet
ECEV1AA101SP
100pF Aluminium General Purpose old
4,247 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 1AA101
EU RoHS: Call
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for ECEV1AA101SP
1AA101 ECEV1AA101SP ECE-V1AA101SP
Tags used to find ECEV1AA101SP
CT hr 85 mm uF 10 SM 5.4 85C 6.3 10V VDC 20% Can Tol 100 Cap SMD SMT 70mA 50mA ELEC Alum 100F 2000 76mA 85C. RoHS Case Fixed 6.3mm Style EEE-S 100uF 5.4mm 2000h mount Range 1000h Lytic Rating V-Chip Height Series Radial 85° Surface Voltage Product Vol-Rtg 6.3x5.5 Aluminum Diameter Tolerance Capacitor Compliant PANASONIC Automotive Capacitors Capacitance Electrolytic Surface Mount Device Surface Mount Technology