  1808CC683KATMA been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
1808CC683KATMA
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
Download Data Sheet
1808CC683KATMA
2,600 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 1808CC683
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 1808CC683KATMA
1808CC683 1808CC683KA 1808CC683KAT1A 1808CC683KAT2A 1808CC683KATMA
Tags used to find 1808CC683KATMA
HV Pad X7R Low ESR CER SMT 10% Tol Cap SMD RoHS 125C High MLCC Case 630V 600V 1808 Fixed [4520 Style .068uF 0.068F 0.068uF Voltage Metric] Ceramic Mounting Compliant Tolerance Capacitor Multilayer Capacitors Dielectric Capacitance Application High Voltage Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor