  12065E103ZAT2A been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
12065E103ZAT2A
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
Download Data Sheet
12065E103ZAT2A
1206 .01uF +80/-20% Z5U 50VDCV RoHS General Purpose
2,049 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: 1206 Multilayer Ceramic Capacitor (MLCC) - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 12065E103
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 12065E103ZAT2A
12065E103 12065E103ZAT2A 12065E103ZATM 12065E103ZATMA
Tags used to find 12065E103ZAT2A
nF 85 10 50 20 CER 80- SMD Cap 50V Z5U 20% SMT 80% +80 Pad 85C 1206 Tape MLCC RoHS CHIP Fixed 50VDC 0.01uF 10000PF 50volts Ceramic Compliant Tolerance Capacitor Multilayer Capacitors COMMERCIAL Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor