  12065C124KAT1A been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
12065C124KAT1A
Download Data Sheet
12065C124KAT1A
3,500 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 12065C124KAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 12065C124KAT1A
12065C124 12065C124KA 12065C124KAT1A 12065C124KAT2A 12065C124KATMA
Tags used to find 12065C124KAT1A
50 10 nF CER SMT SMD 120 Cap 10% X7R Pad 50V MLCC 1206 Case RoHS 125C 0.12F .12uF Mount [3216 Range Fixed Rating 0.12uF Ceramic Voltage Surface Product Metric] Capacitor Compliant Unlimited Tolerance Capacitors Dielectric Multilayer Capacitance Characteristic Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor