  0805YC334KAT2A been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
0805YC334KAT2A
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
Download Data Sheet
0805YC334KAT2A
7,227 in stock
Package: SMD
Generic Number: 805YC334KAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 0805YC334KAT2A
0805YC334KA 0805YC334KAT1A 0805YC334KAT2A 0805YC334KATMA 805YC334
Tags used to find 0805YC334KAT2A
LT 16 nF uF X7R TIN ?20 16V 20% VDC 10% Cap SMD SMT 330 Tol CER Pad 125C MLCC 100% Tape 0.33 0805 Case FULL RoHS Range 16VDC Fixed Mount [2012 .33uF 330NF Series Rating 0.33uF 125° Vol-Rtg Voltage Ceramic Product Metric] 16volts Surface Embossed Tolerance Compliant Capacitor Capacitors Multilayer Dielectric Capacitance Characteristic Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor