  0402YD333KAT1A been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
0402YD333KAT1A
Buy
510 pcs
Now
Step 1
Download Data Sheet
0402YD333KAT1A
510 in stock
Package: SMD
Generic Number: 402YD333KAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 0402YD333KAT1A
0402YD333KA 0402YD333KAT1A 0402YD333KAT2A 0402YD333KATMA 402YD333
Tags used to find 0402YD333KAT1A
nF mm 85 33 16 SMT 1.0 0.5 CER 10% 55C Min X5R 16V Cap ?10 SMD Case Tape RoHS 33NF 0402 MLCC [1005 Paper 16VDC Range Fixed 85° Rating 0.033F .033UF 0.033uF Product Ceramic Metric] Voltage 16volts Compliant Capacitor Tolerance Operating Capacitors Multilayer Dielectric Temperature Capacitance Characteristic Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor